Япония - Коста Рика, мач от група "Е" на Мондиал 2022. Стадион "Ахмед Бин Али", 12.00 часа българско време.

Формата на символичния домакин Япония: общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 10 срещи. От тях 4 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 9 домакинства.

Формата на символичния гост Коста Рика: общо 7 победи, 1 равенство и 2 загуби в последните 10 срещи. От тях 2 победи, 1 равенство и 2 загуби в последните 5 гостувания.

В последните три директни (приятелски) срещи "самураите" имат 2 победи, а веднъж двата тима са завършвали наравно. Япония сензационно тресна Германия с 2:1 в първия си мач, докато Коста Рика падна срамно с 0:7 от Испания.

Япония - Коста Рика 0:1

0:1 Фулър - 81'

Япония: Гонда, Ямане, Итакура, Йошида, Нагатомо, Ендо, Морита, Доан, Камада, Сома, Уеда

Коста Рика: Навас, Уотсън, Калво, Дуарте, Овиедо, Техеда, Борхес, Фулър, Торес, Кембъл, Контрерас

1' Начало на мача!

3' Япония започна много дейно и пробва няколко неуспешни центрирания.

8' Топката се разиграва в половината на Коста Рика, но не се случва нищо интересно.

13' Дълъг пас за Фулър, но вратарят на Япония улавя спокойно. Коста Рика също погледна напред.

14' Остро центриране на японците, но топката отива в... тъч.

18' Хубава акция на "самураите", която завърши с нещо средно между слаб удар и криво центриране.

25' Скуката започва да става застрашителна. До момента е отправен само 1 удар в целия мач, при това - неточен.

30' Япония не изглежда като отбор, способен да обърне Германия до 2:1. Коста Рика пък напук на липсата на всякаква креативност, се държи прилично в отбрана и не е за вярване, че преди дни "глътна" 7 гола от Испания.

35' Джоел Кембъл събуди няколко заспали зрители с атрактивно, но неефективно изпълнение. За негово съжаление външният му фалц с левачката не "хвана" добре топката и тя можеше да му донесе някакъв дивидент само в американския футбол.

43' Почивката е близо. Играчи, треньори и фенове нямат търпение тази мъка да бъде прекратена поне за петнайсетина минути.

45' Край на първото полувреме!

46' Начало на второто полувреме! Да си пожелаем то изобщо да не прилича на първото!

46' Движение в блатото! Морита стреля опасно, но Кейлор Навас СПАСЯВА!

48' Япония напада! Блокиран шут на Ендо, след това Асано отправя точен, но слаб удар с глава.

57' Сомаааа! Неточен изстрел.

58' Хубава атака на Япония, която обаче не беше завършена.

63' Отново Сома, този път от пряк свободен удар. И пак неточен...

68' Играта се накъса още повече от смените. И второто полувреме заприлича на първото...

70'  Ито е спрян от Калво - жълт картон и пряк свободен удар пред границата на наказателното поле.

72' Слаби изпълнения от фаул - топката се отби на два пъти в стената.

76' Много силно и неточно центриране на японците отдясно.

81' ГООООООООЛ! Коста Рика сензационно повежда!!! Фулър бие технично с левия крак и намира горния ля ъгъл.

84' Японците са в шок. Това беше първият точен удар за Коста Рика в мача.

87' Минамино се разминава с топката в пеналта! Япония е на път да обезличи гръмката победа над Германия, ако загуби днес.

88' Карамбол в наказателното поле на Коста Рика! Топката е блокирана, Навас улавя!

90' Добавеното време е 6 минути.

94' Японците вече нямат сили за точката, която изглеждаше като програма "минимум" за тях днес.

96' Коста Рика брани скъпоценната си победа с куп от тела...